با توجه به نیاز دانشجویان عزیز به توپوگرافی 1به 2000 کوهستانی برای درس راهسازی 2 نمونه از توپوگرافی های موجود رو قرار میدم . جهت چاپ راحتر به صورت pdf هستش بعد از دانلود به اندازه A0پرینت بگیرید.

توپوگرافی 1

توپوگرافی 2
خطوط توپوگرافی به خطوط هم ترازی گفته میشود که موقعیت ارتفاعی زمین در هر نقطه را مشخص میکند. روش تولید این خطوط بدین صورت است که نقشه بردار تعدادی نقطه از زمین برداشت میکند. این نقاط دارای مختصات X و Y و Z هستند. حال این نقاط را از دوربین به یک فایل اتوکد منتقل میکنند. سپس توسط نرم افزار مخصوص نقشه برداری(برای مثال  Civil3d یا Land desktop) نقاطی که تراز ارتفاعی یکسانی دارند را به هم متصل میکنند تا نقاط هم تراز با یک خط مشخص شوند. و در نهایت فایل توپوگرافی آماده شده، ذخیره میشود. در شکل زیر خطوط هم تراز توپوگرافی را مشاهده میکنید.

بسیاری از اوقات ما با فایلهایی سر و کار داریم که به جای خطوط توپوگرافی، در آن تعداد زیادی نقطه موجود است. برای ساخت سورفیس در سیویل تری دی نیازی نیست که حتماً خطوط داشته باشیم. میتوان با نقاطی که تراز ارتفاعی هر نقطه از زمین را به ما بدهد نیز سورفیس تشکیل دهیم. در مباحث بعدی توضیح بیشتری داده خواهد شد.

در پروفیل طولی چه مواردی را باید بنویسم ؟

چگونه قوس کلوتوئیدی را در پروژه راهسازی خود رسم کنم ؟

چگونه قوس افقی را در پروژه راهسازی خود رسم کنم ؟

توپوگرافی ,خطوط ,نقطه ,هم ,تراز ,زمین ,این نقاط ,را به ,هم تراز ,نقطه از ,از زمین

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

انتخاب برترین ها ترنم گروه سومار طراحی و ساخت انواع سازه نرده شیشه ای محمد صالح نکوئی سامانی ارایش صورت وب سایت خبری آموزشی ناز پسند تور | تور مالزی | تور مالزی سنگاپور | تور ارزان | تور لحظه آخری فروشگاه لوازم جانبی کالانه نامبر وان موزیک | دانلود آهنگ جدید